YARIŞMA ORGANİZASYONLARI
Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışma Organizasyonları

Okçuluk binlerce yıllık Türk Tarihi'nde derin köklere sahip bir savaş sanatı ve günümüzde hâlen yoğun ilgi gösterilen bir spordur. Modern okçuluktan farklı olarak hissi bir atış disiplinine sahip olan Geleneksel Türk Okçuluğu'nun insan fiziği ve maneviyatına büyük katkıları vardır.

Geleneksel Okçuluk yarışmalarına, bir spor kulübüne kayıtlı 7'den 70'e her yaştan sporcu katılabilir. Bunun için temel okçuluk eğitimini almış olması ve kendi ekipmanlarının bulunması yeterlidir.
Her yarışmanın, organizatörleri tarafından belirlenen kendi kuralları vardır. Bunlar yarışmada giyilecek kıyafetleri, kullanılabilecek ekipman türlerini, puanlama sistemlerini belirler.
Çeşitli zaman aralıklarında açık ve kapalı alanlarda yapılan Geleneksel Okçuluk yarışmaları genellikle yaz aylarında festival havasında yapılır ve bir haftasonunda tamamlanır.
Geleneksel Türk Okçuluğu eğitimi almış ve yeterli derecede ok atabilen sporcular arasından seçilerek toplanan yarışma kafilesinin kayıt işlemleri İstanbulMarka Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilir. Başvurmak için lütfen bizimle iletişime geçin.
Kayıt Olmak İçin
TIKLAYIN!

Sponsorlarımız

Küçükçekmece Belediyesi

İstanbulMarka

MF Okçuluk

Konuralp Okçuluk

Gelenekselokculuk.com.tr

Bir Sponsor Olun!