EĞİTİM KURSLARI
Geleneksel Türk Okçuluğu Eğitimi

Okçuluk binlerce yıllık Türk Tarihi'nde derin köklere sahip bir savaş sanatı ve günümüzde hâlen yoğun ilgi gösterilen bir spordur. Modern okçuluktan farklı olarak hissi bir atış disiplinine sahip olan Geleneksel Türk Okçuluğu'nun insan fiziği ve maneviyatına büyük katkıları vardır.

Geleneksel Okçuluk, 7'den 70'e her yaştan insanın rahatlıkla eğitimini alarak yapabileceği bir spor disiplini. Çok küçük yaşlarda da bir tekerlekli sandalyede otururken de yapılabilen Geleneksel Okçuluk engel tanımayan bir spordur.
Öncelikle söylenmelidir ki okçulukta malzemeler kişiye özeldir. Bunun için ilk olarak temel eğitim alınarak hangi malzemenin kişiye uygun olduğu tespit edilir. Sonrasında gerekli antrenmanlar sonucunda belli bir seviyeye gelen sporcu malzemelerini tedarik eder ve bunlarla çalışmaya başlar.
Başlangıçta sadece okçuluk için gerekli olan ancak günlük hayatta pek kullanılmayan kasların güçlendirilir. Sonrasında temel hareketler öğrenildikten sonra ok atmaya geçilir. Bu süreç toplamda 3-4 hafta arasında değişir.
Geleneksel Türk Okçuluğu kursları verilecek tesisimiz çok yakında açılacaktır.
Kayıt Olmak İçin
TIKLAYIN!

Sponsorlarımız

Küçükçekmece Belediyesi

İstanbulMarka

MF Okçuluk

Konuralp Okçuluk

Gelenekselokculuk.com.tr

Bir Sponsor Olun!